Bosforce Slogan

Boğazda Yalı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Boğazda Yalı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Boğazda Yalı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Öncelikle Boğaziçi yalı piyasası ile ilgili deneyim sahibi bir emlak danışmanı araştırılmalı. Sahip olunması düşünülen bir yalıda olması gereken ve olmaması gereken özellikler emlak danışmanına belirtilmeli.

Kararlaştırılan ve süresi belli bir zaman dilimi içinde (6 ay – 9 ay vb…) tek yetkili olduğu belirtilmeli, başka bir emlak firmasından veya sahibinden gelen tüm bilgiler bu danışmana net aktarılmalı, gereksiz zaman kaybı ve bilgi kirliliğine izin verilmemeli.

Çok acele edilmemeli.

Bulunan bir yalı ilgili kesinlikle boğazda iş yapan bir mimarın görüşü almadan karar verilmemeli.

Birbirinden haberi olmayan ve boğazda deneyim sahibi SPK lisanslı iki emlak değerleme firmasından gerekçeli ve emsallerin belirtildiği değerleme raporu alınmalı.

Pazarlık sürecinde iyi bir emlak danışmanı mutlaka “müzakereci” olarak kullanılmalıdır.


5 Ocak 2016 | Kategori : Blog, Emlak Piyasasından, MobilBosforce, size boğazda emlak, boğazda satılık lüks emlak, satılık villa, satılık yalı ve satılık lüks daire seçeneklerini sunmaktadır. Anadoluhisarı, Beylerbeyi, Çengelköy, Kanlıca ve Vaniköy gibi nezih semtlerde boğazda kiralık villalar, boğaz manzaralı satılık yalılar ve boğazda lüks daireler için lütfen "Emlak Arama" sayfamızdaki size uygun ilanları inceleyiniz. "Boğaziçi’nde Emlak Denince" Ulvi Özcan ve Uğur Özcan akla gelir.